Siyah Labrador

siyah labrador

Siyah Labrador Yavruları

Labrador Retriever üretim çiftliğinden siyah labrador yavruları.

Siyah Labrador köpek cinsi eğitime çok yatkın ve köpek eğitilebilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içersinde yer alan harika bir köpek cinsidir.Bu ilk 10 sıradaki köpekler komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulayabilmektedir.Tabi bunun için azda olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir.Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun bir ırk olarak bilinen Siyah Labradorlar tam bir dost yanlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır.Labrador ırkı ortalama olarak 10-13 yıl yaşama ömrüne sahip bir ırktır

 satılık siyah labrador yavruları

siyah labrador  satılık siyah labrador  labrador retriever siyah

labrador retriever siyah yavru  siyah labrador retriever  siyah labrador

labrador siyah  labrador retriever siyah

labrador siyah  siyah labrador

  siyah labrador

Siyah Labrador nasıl bir köpektir, Yaşam alanımıza dahil ettiğimiz Siyah Labrador ırkının yetiştirilmesinde dikkat edeceğimiz hususlar nelerdir?

Siyah labrador özellikleri nedir, labrador bakımı nasıldır, labradorlar kaç yıl yaşar gibi tüm soruların cevabını konu içerisinde bulabileceksiniz.

Labrador gerçek adı Labrador Retriever ırkıdır fakat Türkiye’de herkes Labrador olarak söylemektedir. Ülkemizde en fazla bakılan köpeklerden biri olmasıyla beraber insanların ilgisini çeken sevimli güzel bir ırktır. Renkleri sarı, siyah ve kahverengi olarak çeşitleri vardır. Güçlü ve dayanıklı bir köpek ırkıdır. Şimdi detayınla Labrador karakter özellikleri ve bakımı hakkında bilgi verelim.

Labrador Özellikleri

Siyah labrador köpek cinsi eğitime çok yatkın ve köpek eğitile bilirlik sıralamasında ilk 10 sıra içerisinde yer alan harika bir köpek cinsidir. Bu ilk 10 sıradaki köpekler komutları genelde 5 defa söylenmeyle anlayıp uygulamaktadır. Tabi bunun için az da olsa köpek beslemiş biri olmanız gerekebilmektedir ama bu şart değildir. Yarışmalara katılım içinde oldukça uygun bir ırk olarak bilinen Labradorlar tam bir dost yanlısıdır fakat küçükken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi sağlanmalıdır. Labrador ırkı ortalama olarak 10-13 yıl yaşama ömrüne sahip bir ırktır. Yatkın olduğu hastalıklar ise Kalça ve Dirsek displazisi, Prograsiv Retinal Atrophy.

siyah labrador retriever yavrusu

Labrador özellikleri ile oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek cinsidir. Sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırktır. Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever. Irkı gereği suda oynamak onun için harika bir eğlencedir. Çocuklara karşı oldukça iyidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir ırk değildir.

Yavru iken güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde olabilir. Bu Köpekler av köpeğidir ve bekçi köpekliği ya da koruma köpekliği yapamazlar fakat Golden retriever cinsine göre daha korumacı bir köpektir desek yanlış olmaz.

Tek başlarına bırakıldıkları zaman evdeki eşyalara zarar verme eğilimleri vardır. Labradorlarda çok güçlü bir boyun yapısı vardır o nedenle tasmayı çekmeden ilerlemesi sağlanmalıdır ona göre eğitim aldırmanız önemlidir.

Bu Köpeklerde iki tür vardır birisi yarışma kanalından gelmiş diğeri de av kanalından gelme. Labradorlar Golden ırkına göre daha hareketli ve daha baskın bir ırktır, Ayrıca Tüy sorunu Golden retriever köpek ırkları nazaran daha az yaşanmaktadır. Labrador Özellikleri ile esas görevi vurulan avları getirme, az da olsa bekçi köpeği olarak kullananlar vardır, körler ve sakatlara rehberlik yapan köpek, arama kurtarma işlemlerini yapabilmesi gibi birçok özelliğe sahip bir ırktır.

labrador retriever yavrusu siyah

 

Siyah Labradorun boy ve ağırlıkları ise şu şekildedir :

Yükseklik Erkek de 56 – 61 cm
Yükseklik Dişide 53 – 58 cm
Kilo Erkek de 27 – 34 Kg
Kilo Dişide 25 – 32 Kg

Labrador özellikleri ile beraber evde beslenmeye de uygun bir ırk olsalar da gerekli egzersizi her gün en az 2-3 saat dışarıda gezer almalıdır.Bahçeli bir ev onun için daha iyi bir seçenektir.Enerji fazlalığı nedeniyle sürekli hareket eden Labrador eğer yeterli egzersizler yapılmazsa obur olma eğilimindedir dikkat edilmesi gerekmektedir. Labrador ırkının kökeni Kanada’ya bağlıdır.Labradorları Kanada’da buzlu sular içersinde atlatarak ağlarını kıyı alana çekmek için bu köpek cinsinden faydalanılırdı.Labrador ilk defa köpek besleyecek ırklar açısından uygun bir ırktır. Hem karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere labrador ırkı köpek tavsiye edilmektedir.Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün.Ama biz her zaman köpek beslemek isteyen kişilere bahçeli bir ev öneriyoruz.Bu büyük ırk bir köpek ve bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük bir köpek olacağını unutmamalısınız.Güzel bir kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir.Köpeğin kişiliğini tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ile belirleyeceğinizi ve labrador eğitimi farklı bir yapıya sahip olduğunu unutmamak gerekir.

labrador siyah

İletişim

Labrador üretim çiftliği

0532 343 8041

Tayfun Acar

facebook labrador retriever youtube köpek kulübü kanalı instagram labrador

Ana Sayfa

Toy Poodle | Tayfun Acar | Maltese Terrier | Cane Corso | Alman Kurdu | Border Collie | Süs Köpekleri