Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Labrador Retriever Türkiye

labrador retriever türkiye

Labrador Retriever Yavru Türkiye

Labrador Retriever bir aşktır Bir labrador beslemeden bunu  anlayamazsınız. Başkasından duyma sözler ile değil gerçekten yaşayarak anlayabileceğiniz bir ırk. Golden retriever ırkının tüysüzü denilerek geçiştirilen bu mükemmel ırk aslında alakası olmayan ırklarla kıyaslanmaktadır.

Labrador retriever mükemmel bir hizmet köpeğidir, mükemmel rehber köpektir, mükemmel bir eğitim köpeğidir, yani labrador retriever mükemmellerin birleştiği bir ırktır.

Labrador retriever oldukça sabırlı ve duygusal eğilimli bir köpek cinsidir.Sahibine oldukça sadık ve itaat etmeye oldukça yatkın bir ırktır.Enerji ihtiyacı fazla olduğu için hareket etmeyi çok sever.Irkı gereği suda oynamak onun için harika bir eğlencedir. Çocuklara karşı oldukça iyimser ve son derece şefkatlidir. Sürekli ailesinin yanında olmak ister yani arka bahçeye bırakılıp devamlı orada duracak bir ırk değildir.Yavru iken güzel bir sosyalleşme sağlanırsa yabancılara karşı sorunsuz şekilde olabilir.

Hiçbir zaman keşke bu ırkı beslese miydim dedirttirmeyen mükemmel bir dosttur, labrador retriever.

labrador yavruları türkiye  labrador retriever  labrador yavrusu

labrador yavru türkiye  labrador yavruları  labrador retriever Türkiye

labrador retriever  labrador retriever türkiye  labrador türkiye

labrador retriever türkiye  labrador retriever türkiye  labrador retrievers turkey

türkiye labrador retriever  labrador yavrusu türkiye  labrador retriever türkitye

labrador retriever türkiye

Labrador retriever yavrusu özellikleri

Ülkemizde Labrador retriever ırkını besleyen kesim, son derece kültürlü ve bu ırkın özelliklerini net olarak bilen bir kesimdir. Labrador retriever ırkı gerek çocuklar ile olan iletişiminden gerek bebekle ile olan iletişiminden dolayı son derece olumlu bir köpek ırkıdır.

Belki de “av köpeği” terimini duyduğunuzda neden bahsettiğimiz hakkında hiçbir fikriniz yoktur. Büyük olasılıkla, “retriever” kelimesini duyduğunuzda bu köpek türü gözünüzde daha iyi canlanır. Bu makalede, şu anda en popüler evcil hayvanlardan olan retriever köpekler ve farklı ırkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Labrador Retriever köpekler hangi özelliklere sahiptir?

Retriever köpekler avlanan hayvanları zarar vermeden geri getirmeleri için yetiştirilmiştir. Vurulan kuşları ve hayvanları, ısırmadan toplamalarını sağlayan yumuşak ağızları vardır.

Bu ırkların sahip olduğu tek yetenek bu değil. Kendilerini kontrol edebilmeleri, avların yerini belirlemeleri ve avlanan hayvanı sahibine götürmeleri bu köpeklerin en önemli özellikleridir.

Çok sayıda av köpeği ırkı olsa da, insanlar genellikle retriever cinsini av köpeği olarak seçer çünkü doğal olarak tatlı, itaatkar ve şefkatlidirler. Bazıları bunların “dünyanın en güzel köpekleri” olduğunu söyler. Retriver köpekler çocukları sever ve hastalara ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan insanlara yardım edebilirler çünkü çok sabırlı ve naziktir.

Retriever köpek ırkları

Retriever köpekleri Dünya Köpek Federasyonu’nun VIII. grubuna aittir ve aşağıdaki ırklardan oluşur:

1. Labrador Retriever

Aslen Kanada’nın Newfoundland bölgesinde olan Labrador Retriever – yukarıdaki resimde görebilirsiniz- bugünün en popüler köpek ırklarından biridir. Bu köpekler, kibar, enerjik, zeki, tatlı ve arkadaş canlısı bir kişiliğe sahiptir ve bu da onları mükemmel bir arkadaş kılar.

Labrador ırkı keşfetmeye, yeni yollar izlemeye bayılan ve canı sıkıldığında kaçmaktan çekinmeyen meraklı köpeklerdir. Kürk rengi tamamen siyah, sarı veya çikolata kahvesi olabilir.

2. Golden Retriever

Bu av köpeği ırkı, İskoçya’ya özgüdür ve ilk olarak 1850’de ortaya çıkmıştır. Ayrıca altın kürkleri ve dost canlısı doğası onları dünyadaki en popüler köpeklerden biri yaptı.

Golden Retriever mükemmel bir evcil hayvandır. Ancak nazik ve yabancılara güvenmeye meyilli doğaları nedeniyle, iyi bir bekçi köpeği değildir. Çok kibar ve zekiler (dünyanın en zeki köpek ırkları arasında dördüncü sıradalar). Bu köpekler oburdur, bu nedenle sahipleri yemek alışkanlıklarını kontrol etmediği takdirde obeziteye eğilimli olurlar.

3. Kıvırcık kürklü Retriever

Aslen İngiltere’den olan bu köpek Büyük Britanya dışında nadirdir. Bu cinsin adından da anlaşılacağı gibi, kahverengi ya da siyah kıvırcık tüyleri vardır. Bu köpekler kaslı, aktif, uzun kuyruklu ve uzun bacaklıdır.

Kıvırcık kürklü Retriever hem karada hem de suda kuşları avlamak için hala kullanılmaktadır. Ancak bu köpekler çoğunlukla çiftliklerde evcil hayvan olarak kullanılmaktadır. Bu köpek ırkı neşeli, eğlenceli ve çok zekidir. Ancak eğitilmesi biraz zor olabilir.

4. Düz tüylü Retriever

Düz tüylü Retriever, İngiltere’ye özgü bir başka av köpeği türüdür ve suda ya da karada çalıştırılmak için kullanılmıştır. Ortalama 30 kilo ağırlığında orta büyüklükte bir köpektir. Sarı, siyah veya kahverengi olabilen yoğun ve pürüzsüz kürkleri vardır.

Düz tüylü Retriever çok aktiftir ve çocuklar için mükemmel bir arkadaştır. Bu köpekler, yavruluk döneminde uygun şekilde sosyalleştikleri sürece kendinden emin, uysal, sevgi dolu ve itaatkardırlar. Çabuk öğrenirler, oynamayı severler ve yaşlılığa ulaşana kadar genç bir tavır sergilerler.

5. Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Bu orta büyüklükteki köpek ırkı daha kısa olmasına karşın genellikle Golden Retriever ile karıştırılır. Bazıları bu cinsin on dokuzuncu yüzyılda bir spaniel ve bir seter köpeğin çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıktığını ve daha sonra bir Collie ve Retriever ile geliştirildiğini düşünüyor.

Genel olarak “Toller” denilen bu köpekler atletik ve kaslı bir yapıya sahiptir. Çift katmanlı su geçirmez tüyleri vardır. Bu köpekler akıllı, şefkatli, sabırlı ve eğlenceli bir kişiliğe sahiptir. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşırlar.

6. Chesapeake Retriever

Av köpeği ırkları listemizdeki bu son ırk Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilmiştir. Görevi ördekleri ve diğer su kuşlarını yakalamaktı. Farklı kahverengi tonlarında tüyleri olan orta ila büyük boy arasında bir cinstir. Chesapeake Retriever, Labrador ırkına benzer bir görünüme sahiptir.

İletişim

Labrador Retriever üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Hoca

Facebook Köpek Kulübü  instagram köpek kulübü

Ana Sayfa