Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Labrador Kahverengi

labrador dünyası

labrador retriever kahverengi

Kahverengi Labrador Yavruları : Kahve Labrador, Diğer ismi ile çaklıt Labrador retriever yavruları, A kalite kahve labrador yavrularımız, pet pasaportlu ve micro chipli olup ırk ve sağlık garantilidir.

kahverengi labrador yavrularımız

labrador retriever kahverengi  labrador retriever kahverengi

labrador retriever kahverengi  labrador retriever kahverengi

labrador kahverengi  kahverengi labrador retriever

labrador kahverengi yavru  kahverengi labrador yavruları

kahverengi labrador yavru  labrador retriever kahverengi

labrador retriever kahverengi  labrador retriever kahverengi

Kahve Labrador nasıl bir köpektir ve Yaşam alanımıza dahil ettiğimiz Labrador ırkının yetiştirilmesinde dikkat edeceğimiz hususlar nelerdir?

Kahverengi labrador özellikleri nedir, labrador bakımı nasıldır, labradorlar kaç yıl yaşar gibi tüm soruların cevabını konu içersinde bulabileceksiniz.

Labrador gerçek adı Labrador Retriever‘dir fakat Türkiye’de herkes Labrador olarak söylemektedir.Ülkemizde en fazla bakılan köpeklerden biri olmasıyla beraber insanların ilgisini çeken sevimli güzel bir ırktır.Renkleri sarı, siyah ve kahverengi olarak çeşitleri vardır.Güçlü ve dayanıklı bir köpek ırkıdır.Şimdi detayınla Labrador karakter özellikleri ve bakımı hakkında bilgi verelim.

 

Labradorun boy ve ağırlıkları ise şu şekildedir :

Yükseklik Erkek de 56 – 61 cm
Yükseklik Dişide 53 – 58 cm
Kilo Erkek de 27 – 34 Kg
Kilo Dişide 25 – 32 Kg

Labrador Kahverengi özellikleri ile beraber evde beslenmeye de uygun bir ırk olsalar da gerekli egzersizi her gün en az 2-3 saat dışarıda gezer almalıdır.Bahçeli bir ev onun için daha iyi bir seçenektir.Enerji fazlalığı nedeniyle sürekli hareket eden Labrador eğer yeterli egzersizler yapılmazsa obur olma eğilimindedir dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüy bakımından fazla sorun yaratmayan bir ırktır.Her gün düzenli fırçalama tüy sorunu yaşatmaz. Orta Şiddette tüy dökebilmektedir.

Labrador ırkının kökeni Kanada’ya bağlıdır.Labradorları Kanada’da buzlu sular içersinde atlatarak ağlarını kıyı alana çekmek için bu köpek cinsinden faydalanılırdı.

Labrador ilk defa köpek besleyecek ırklar açısından uygun bir ırktır.Hem karakteri hem de dost canlısı olması nedeniyle ilk defa köpek besleyeceklere labrador ırkı köpek tavsiye edilmektedir.Köpeğinizi ev ya da bahçede beslemeniz mümkün.Ama biz her zaman köpek beslemek isteyen kişilere bahçeli bir ev öneriyoruz.Bu büyük ırk bir köpek ve bunun tuvaleti ve ilerde yavru aldığınızı varsayarsak büyük bir köpek olacağını unutmamalısınız.Güzel bir kulübede yapılarak köpeğin kışında orada kalması sağlanabilir.

Köpeğin kişiliğini tamamen sizin Ona sağlayacağınız yaşam standartları ile belirleyeceğinizi ve labrador eğitiminin farklı bir yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

Kahverengi Labrador Retriever, ülkemizde tanımlanan ismi ile çikolata labrador veya çaklıt labrador retriever yavrusu familyasındaki siyah labrador retriever ve beyaz labrador retriever renklerine göre üretimi daha zor ve albenisi daha yüksek bir labrador retriever rengidir. Kahve rengi labrador retriever yavrusu bebeklik döneminde her ne kadar göz rengi mavi olsa da ilerleyen ergenlik ve yetişkinlik dönemin de bu renk pigmenti orijinal rengi olan badem rengine dönmektedir.

Labrador kahverengi yavrularımız uluslararası ırk standartları belirleme federasyonu FCI standartlarında olup, ırk anatomik standartlarını net olarak yansıtmaktadırlar.

Ülkemizde labrador retriever ırkında renk skalası açısından en fazla talep gören labrador retriever kahverengi yavrularıdır.  Görünümü itibariyla kahve labrador retriever ırkı popülaritesini korumaya devam etmektedir. Kahverengi labrador yavruları gerek bebeklik dönemlerinde, gerek erişkin oldukları dönemlerde fiziki görünümleri ve albenileri son derece yüksektir.

Çaklıt labrador retriever yavruları yetişkin oldukları dönemde diğer beyaz ve siyah labrador yavrularına göre görselliği son derece yüksel olan bir labrador retriever yavrusu rengidir.

Türkiye nin her noktasına aynı gün güvenli ve pet pasaportlu olarak gönderimi sağlanmaktadır.

Labrador Retriever Yavruları

İletişim

Labrador Retriever Üretim Çiftliği

İzmir

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook Köpek Kulübü  instagram köpek kulübü  twitter köpek kulübü

Ana Sayfa